ABOUT

Nazywam się Jakub Kowalski, mam 27 lat, od niespełna 10 interesuję się fotografią. Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji UŁ, ukończyłem go uzyskując tytuł magistra, fotografię traktuję natomiast, jako największą pasję i na tym polu jestem samoukiem.

Przez pierwsze lata zainteresowania fotografią najbardziej pasjonował mnie portret, a więc utrwalone emocje. Uważam, że dobrze wykonany potrafi przekazać cechy wewnętrzne fotografowanej osoby, a czasem i środowisko w jakim żyje.

Od końca szkoły średniej zajmuję się fotografią aktu oraz aktu ciążowego. W obydwu przypadkach zdjęcia muszą być nadzwyczaj umiejętnie wykonane, bowiem bardzo łatwo jest popsuć aksamitną formę piękna nagiego człowieka. Mówiąc szczerze erotyka i pornografia atakują nas niemal z każdych mediów, prawdziwą artystyczną fotografię nagości już mało kto wybiera – a szkoda. Fotografia ciążowa natomiast, poza wizualnie wspaniałymi aspektami ciała, rewelacyjnie obrazuje również temat matczynej miłości i powstania życia. Nieraz spotykam się z komentarzem ze strony kobiet, które „patrząc na moje zdjęcia chciałyby zajść w ciążę” – jest to chyba najwspanialszy przykład wywierania ciepłej atmosfery piękna i miłości na oglądających zdjęcie.

Zapraszam do zapoznania się z treścią wywiadu, którego udzieliłem przy okazji wernisażu zdjęć ciążowych oraz aktu w Zgierskim MDK:
http://ezg.info.pl/index.php/kultura/590-kobiety-patrzac-na-te-zdjecia-chcialyby-zajsc-w-ciaze

Fotografia ślubna, narzeczeńska i plenerowa – daleko stąd.

Fotografia ślubna, której poświęcam obecnie najwięcej czasu jest naprawdę trudną sztuką. Doskonałe zdjęcia ślubne są wynikiem połączenia wszystkich najważniejszych cech dobrego fotografa z najlepszym sprzętem reporterskim. Umiejętność dostrzegania piękna i miłości między dwoma zwykłymi ludźmi (nie profesjonalnymi modelami/aktorami) i uwiecznienie tego w sposób ciekawy w trudnych i zmiennych warunkach pod presją czasu to nie lada wyczyn. Jeśli ktoś uważa, że wystarczy dobry aparat wujka, to zapewniam, że się myli. 🙂

Fotografia plenerowa może się udać jedynie tym, którzy potrafią fotografować portret i pejzaż. By nauczyć się fotografii pejzażu, trzeba po prostu podróżować, zarywać noce i dźwigać naprawdę ciężki sprzęt.

Pozostawiam Państwa ocenie poziom mojej fotografii reportażowej i plenerowej. Podkreślę jedynie, że prawdopodobnie nie ma na terenie Europy takiego miejsca, gdzie nie zdecydowałbym się wejść ze swoim aparatem po dobre zdjęcie 🙂

Żyję dla takich chwil, kiedy biorąc haust powietrza krzyczę: „chwilo, proszę – bądź wieczna”.

Te słowa dość dobrze nadają się na moje motto. Chwile piękne, pełne miłości, zachwytu do natury i nas samych sprawiają, że po prostu chce się żyć. Sztuką jedynie jest je dostrzegać w codziennym biegu. Z wiekiem przychodzi mi to łatwiej – sporo zmieniły też podróże, poznani ludzie i sama fotografia. W planach mam otworzenie małego podróżniczego bloga – kto wie, może nawet na jednej z podstron tego portfolio. 🙂

Zakres pracy:
Wykonuję szeroko pojętą fotografię aktu, ślubną, ciążową, dziecięcą, komunijną, reportażową, okolicznościową, reklamową/produktową [na strony, bannery, plakaty i aukcje internetowe] oraz wizerunkową/korporacyjną na potrzeby rozwoju biznesu klienta. Pracuję na terenie całej Europy.

Podejmuję się prowadzenia ślicznych dokumentacji z rozwoju dziecka, począwszy od pierwszych miesięcy ciąży, aż po chwile Chrztu i Pierwszej Komunii Świętej.

Aby sprostać oczekiwaniom każdego klienta operuję sprzętem gwarantującym profesjonalne wykonanie każdego zlecenia oraz mam doskonale opanowane techniki postprodukcji, tj. obróbki graficznej i retuszu. Mój aparat uznano za najlepszą profesjonalną lustrzankę cyfrową w roku 2016, liczne stałoogniskowe obiektywy z których korzystam są po prostu bezkompromisowe. Pomieszczenie mojej pracowni spełnia najbardziej restrykcyjne wymagania związane z percepcją postrzeganych barw, a do pracy wykorzystuję profesjonalny skalibrowany monitor graficzny marki Eizo – w praktyce gwarantuje to prawidłowe postrzeganie barw, efektywną postprodukcję oraz idealne wydruki i pliki cyfrowe. Nie tworzę „chałtury”, do każdego klienta podchodzę indywidualnie, uwzględniając jego potrzeby i oczekiwania.

Ukończyłem szkolenie liturgiczne, gwarantujące mi możliwość etycznego i profesjonalnego prowadzenia dokumentacji w kościołach oraz innych obiektach sakralnych [niekiedy duchowni warunkują posiadanie takiego dokumentu od możliwości wykonywania dokumentacji fotograficznej]. Wiele lat praktyki również nie pozostaje tu bez znaczenia.

Współpracuję z wizażystami, fryzjerem oraz stylistami. Chętnie pomogę w rozbudowie portfolio początkujących modelek oraz rozważę propozycję nawiązania dłuższej współpracy z doświadczonymi osobami. Jestem ponadto byłym fotografem jednej z czołowych agencji hostess i modelek w kraju.

Początkującym modelkom oraz przyszłym matkom gwarantuję niepowtarzalny klimat sesji, poczucie pewności siebie i co ważne – nienaruszalność intymną zarówno na sesji, jak również na powstałych fotografiach. Oferuję możliwość podpisania umowy bez zgody na publikację zdjęć z mojej strony.

Mój Fan-page na facebooku: https://www.facebook.com/fotografkowalski

Więcej informacji pod adresem mail: fotograf.kowalski@gmail.com

JKF_348_M

DNT_9594

DNT_9479_M

Zapisz